Dom Rodzina Hobby Ogród czyli moje małe radości
..............................................................................................................

poniedziałek, 17 marca 2014

Wiosna :)

Mój ogród pomalutku budzi się z zimowego snu. Roślinki nabierają soczystych kolorów i wyłażą z ziemi gdzie nie gdzie. Ale jednemu z różaneczników coś się chyba w czasie zimowego snu pomieszało bo zakwitł w całej krasie jeszcze przed magnoliami. Co roku panie magnolie otwierały sezon wiosenny a tu proszę, dookoła szaro a ten fioletem się obrzucił.





A magnolie ledwie łebki wychylają.



Barwinek pokazuje już pierwsze kwiatuszki, uwielbiam tę roślinkę i zapycham nią wszystkie puste i niegościnne kawałki klombów. Gdzie nie chce nic ładnie rosnąć, barwinek radzi sobie doskonale.



Pokazały się już też orliki (u nas mówią na nie akelajki ), mam ich kilka kolorów, fioletowe, różowe, białe i żółte. One też nie mają specjalnych wymagań, rosną w słońcu i w cieniu i nie potrzebują zbyt żyznej ziemi a ścięte do wazonu długo zdobią salony, chociaż wyglądają na bardzo delikatne.



Widać też moje ukochane piwonie, na razie jeszcze śmieszne bordowe patyki, ale za to latem prawdziwe krzewy kwiecia.



Powyłaziły też pierwsze cebulowe kwiaty, nowe więc nie wiem na jaki kolor zakwitną, będę miała niespodziankę.



Ale wyjątkowo w tym roku zaszalały też irysy, chyba porozdzielam te kępy na mniejsze i porozsadzam.


Tulipanów, pierwiosnków i szafirków w tym roku nie pokazuję, bo musiałam je poprzesadzać i są w nie najlepszej kondycji .Musimy jeden z klombów przenieść na miejsce, które kiedyś zajmowało oczko wodne, czeka nas nie lada wyzwanie i pochwalę się nim chyba dopiero w przyszłym roku, bo tego lata nie będzie się prezentował ciekawie.
Cieszę się już na wiosenne kopanie w ogródku, ale najpierw czeka mnie jeszcze sprzątanie po ostatnich wietrzyskach, co one nie przyniosły do nas od sąsiadów :)

6 komentarzy:

 1. "wiosna,wiosna ach to ty......"

  OdpowiedzUsuń
 2. To zdjęcia z tego roku?? Nie mogę uwierzyć bo u mnie jakoś nic jeszcze nie zakwitło:))
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć, niezwykle ciekawe miejsce, cudowny tekst, idealnie przedstawiony, prawdopodobnie nie raz odwiedze twój blog, bo naprawde niezmiernie mi się tu u Ciebie podoba, pozdrawiam Alicja :)

  OdpowiedzUsuń