Dom Rodzina Hobby Ogród czyli moje małe radości
..............................................................................................................

piątek, 22 czerwca 2012

Zawieruszone fotki


Zdjęcia, które dzisiaj wklejam są co najmniej z przed miesiąca, a może jeszcze starsze. Całkiem o nich zapomniałam, wpakowałam je nie tam gdzie trzeba i tak jakoś mi umknęły. Teraz przypadkiem na nie się natknęłam, więc pokazuję jak odsadzałam podwórkowe doniczki.
Już wspominałam, że mieszam kwiaty doniczkowe z ogrodowymi, by trochę zaoszczędzić na wydatkach.
Co roku też wybieram też jakiś kolor, który jest dominujący wśród moich obsadzeń, tym razem postawiłam na żółty ( oczywiście co roku mam czerwone pelargonie ).


Balkon zazwyczaj jest w kontraście do pozostałych doniczek, tu wybieram kolory bardziej zdecydowane, róż, fiolet lub niebieski, bo dają ładny widok z salonu ( i oczywiście pelargonie ).
 


Wejście do naszego domku jest wysokimi schodami, przez taki jakby ganek, który urodą nie grzeszy, jest dosyć toporny i ponury (architektura lat 70-tych). Więc wkomponowaliśmy tam dwie,duże, drewniane donice, zrobione na wymiar i obsadziliśmy dość gęsto miniaturowymi iglakami, bluszczami a latem dokładam pelargonie, ma się rozumieć:)


 
  
 

 
 Teraz wszystkie te roślinki są już o wiele większe, prawie w  nie widać niektórych doniczek. No i w tym roku nie obsadziłam moich starych gliniaków, gdzie zazwyczaj wsadzam głownie ziółka, no i ulubioną lawendę. Po prostu nie wyrabia ostatnio z czasem, może jeszcze to nadrobię.4 komentarze:

 1. Uwielbiam kwiaty,dodaja tyle uroku naszemu otoczeniu:)Twoj ogrod wyglada pieknie :)Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne kamionkowe donice. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ mi się to wszystko podoba. I jaka rożnorodność. Pięknie to skomponowałaś:-) Ja bym zwędziła trochę tych donic do siebie. Mój taras świeci pustkami;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. piękny ogród, podobają mi się te doniczkowe kompozycje :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń